Movies
Ratings
394
A Clockwork OrangeRated ★ 4.5
One Fine Spring DayRated ★ 5.0
In the Mood for LoveRated ★ 4.0
IncendiesRated ★ 5.0
Like You Know It AllRated ★ 5.0
Nobody's Daughter HaewonRated ★ 4.0
Lock, Stock and Two Smoking BarrelsRated ★ 4.5
Open WindowsRated ★ 1.0
Farewell My ConcubineRated ★ 4.5
The RevenantRated ★ 4.5
LegendRated ★ 2.0
CarolRated ★ 4.0
MacbethRated ★ 4.0
A Chinese Ghost StoryRated ★ 3.0
A Trip to the MoonRated ★ 4.0
PapermanRated ★ 3.5
ShrekRated ★ 3.5
Comrades: Almost a Love StoryRated ★ 4.0
Robo-GRated ★ 3.5
InterstellarRated ★ 4.0