Movies
Ratings
319
The Big SwindleRated ★ 3.5
Mission: Impossible - Ghost ProtocolRated ★ 1.5
Resident Evil: ApocalypseRated ★ 3.0
Warm BodiesRated ★ 3.0
Cold EyesRated ★ 3.5
LucyRated ★ 3.0
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 4.0
Northern Limit LineRated ★ 2.5
The Maze RunnerRated ★ 2.5
Life of PiRated ★ 4.0
Thor: The Dark WorldRated ★ 3.0
Captain America: The Winter SoldierRated ★ 3.0
50 First DatesRated ★ 4.5
Hwayi: A Monster BoyRated ★ 2.5
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 4.0
Hide and SeekRated ★ 4.0
HerRated ★ 4.0
Ode to My FatherRated ★ 3.5
Les MisérablesRated ★ 3.0
Avengers: Age of UltronRated ★ 3.0