Movies
Ratings
1090
Brief EncounterRated ★ 4.5
The 39 StepsRated ★ 3.5
It Happened One NightRated ★ 4.0
CasablancaRated ★ 4.0
Battleship PotemkinRated ★ 5.0
NotoriousRated ★ 5.0
I ConfessRated ★ 4.5
Night and FogRated ★ 4.5
12 Angry MenRated ★ 4.0
Take the Money and RunRated ★ 4.0
Modern TimesRated ★ 4.0
An Autumn AfternoonRated ★ 5.0
Chicken Run: Dawn of the NuggetRated ★ 3.0
Inu-OhRated ★ 3.0
Creed IIRated ★ 3.5
CreedRated ★ 3.0
DittoRated ★ 2.5
Take Care of My CatRated ★ 3.5
Holy SpiderRated ★ 3.5
Singin' in the RainRated ★ 4.5