Movies
Ratings
525
Dark ShadowsRated ★ 3.5
My BrotherRated ★ 4.0
CasperRated ★ 4.0
The Man from EarthRated ★ 4.0
The Fault in Our StarsRated ★ 4.5
ValkyrieRated ★ 3.5
Martian ChildRated ★ 4.0
The World's Fastest IndianRated ★ 4.0
Schindler's ListRated ★ 5.0
Se7enRated ★ 4.5
City of GodRated ★ 4.5
No Country for Old MenRated ★ 4.0
MementoRated ★ 4.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 5.0
The Nightmare Before ChristmasRated ★ 4.0
Chicken LittleRated ★ 3.5
A Werewolf BoyRated ★ 3.0
The IslandRated ★ 3.5
The ChaserRated ★ 4.5
The Good ShepherdRated ★ 5.0