Movies
Ratings
337
The DepartedRated ★ 5.0
Primal FearRated ★ 5.0
Margin CallRated ★ 3.5
Reservoir DogsRated ★ 4.0
Shutter IslandRated ★ 4.0
No Way OutRated ★ 4.0
DenialRated ★ 3.5
The Gangster, the Cop, the DevilRated ★ 2.5
The Lincoln LawyerRated ★ 3.5
The HuntRated ★ 3.0
Taxi DriverRated ★ 3.5
American History XRated ★ 4.5
Avengers: EndgameRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 3.5
Sympathy for Mr. VengeanceRated ★ 1.5
The Zero TheoremRated ★ 2.0
The Man from EarthRated ★ 4.5
SearchingRated ★ 4.5
Pretty WomanRated ★ 4.5
10 Things I Hate About YouRated ★ 5.0