Movies
Ratings
170
Sherlock Holmes: A Game of ShadowsRated ★ 4.0
GladiatorRated ★ 4.0
Forever the MomentRated ★ 3.0
Late BlossomRated ★ 4.0
(500) Days of SummerRated ★ 5.0
Farewell My ConcubineRated ★ 4.0
Secretly, GreatlyRated ★ 4.0
The Way HomeRated ★ 4.0
The IntouchablesRated ★ 4.0
Good Will HuntingRated ★ 4.5
The Texas Chainsaw MassacreRated ★ 1.0
Harry Potter and the Order of the PhoenixRated ★ 3.5
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 3.0
Love 911Rated ★ 2.5
WALL-ERated ★ 3.5
Minority ReportRated ★ 3.0
Death Note: The Last NameRated ★ 1.0
Interview with the VampireRated ★ 3.0
The HelpRated ★ 5.0
Schindler's ListRated ★ 5.0