Movies
Ratings
151
SnatchRated ★ 4.5
NightcrawlerRated ★ 3.5
SicarioRated ★ 4.5
City of GodRated ★ 5.0
The Hurt LockerRated ★ 4.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.5
The Butterfly EffectRated ★ 5.0
TakenRated ★ 5.0
The Lost World: Jurassic ParkRated ★ 4.0
InceptionRated ★ 5.0
Pan's LabyrinthRated ★ 3.5
The RockRated ★ 4.5
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.0
The MatrixRated ★ 4.0
RayRated ★ 4.0
The Face ReaderRated ★ 3.0
Red CliffRated ★ 3.5
The HostRated ★ 4.0
Ode to My FatherRated ★ 4.0
The MummyRated ★ 4.0