Movies
Ratings
16
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 5.0
The Sixth SenseRated ★ 5.0
The Matrix RevolutionsRated ★ 4.0
Evangelion: 2.0 You Can (Not) AdvanceRated ★ 5.0
FuryRated ★ 4.5
The Man from EarthRated ★ 3.5
LucyRated ★ 5.0
The Imitation GameRated ★ 5.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 5.0
Rise of the Planet of the ApesRated ★ 5.0
SunnyRated ★ 4.0
The Face ReaderRated ★ 3.0
A Good Day to Die HardRated ★ 4.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 5.0
Begin AgainRated ★ 5.0
The Dark Knight RisesRated ★ 4.5