Movies
Ratings
57
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 4.5
Star TrekRated ★ 3.5
No Country for Old MenRated ★ 4.5
MementoRated ★ 4.0
Reservoir DogsRated ★ 4.0
X-Men: Days of Future PastRated ★ 5.0
Captain America: The Winter SoldierRated ★ 3.5
The Great GatsbyRated ★ 3.5
I Am LegendRated ★ 3.5
WALL-ERated ★ 3.5
Enemy at the GatesRated ★ 5.0
The ChaserRated ★ 4.5
The Simpsons MovieRated ★ 4.0
AvatarRated ★ 4.0
The AttorneyRated ★ 4.0
Wallace & Gromit: The Best of Aardman AnimationRated ★ 5.0
SkyfallRated ★ 5.0
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 4.5
Architecture 101Rated ★ 5.0
X-Men: First ClassRated ★ 4.5