Movies
Ratings
606
Fantastic Four: Rise of the Silver SurferRated ★ 3.0
I Am Number FourRated ★ 2.5
Mission: Impossible - Rogue NationRated ★ 3.5- WishRated ★ 3.5
- As the Gods WillRated ★ 1.5
Terminator 3: Rise of the MachinesRated ★ 3.5
Julie & JuliaRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 4.5
Ex MachinaRated ★ 4.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.0
I Saw the DevilRated ★ 4.0
The Brothers GrimmRated ★ 3.0
The Imitation GameRated ★ 3.5
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.0
Sin City: A Dame to Kill ForRated ★ 3.5
The Expendables 2Rated ★ 2.5
UnknownRated ★ 2.5
Journey 2: The Mysterious IslandRated ★ 1.5
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 5.0
The PiratesRated ★ 3.5