Movies
Ratings
232
The People vs. Larry FlyntRated ★ 3.0
Save the Green Planet!Rated ★ 4.0
FargoRated ★ 4.0
Dial M for MurderRated ★ 4.0
Close Encounters of the Third KindRated ★ 4.0
BackdraftRated ★ 3.0
The IncrediblesRated ★ 4.0
Being John MalkovichRated ★ 4.0
RashomonRated ★ 5.0
ShrekRated ★ 4.0
AliensRated ★ 4.0
The Addams FamilyRated ★ 4.0
The Man Who Wasn't ThereRated ★ 4.0
E.T. the Extra-TerrestrialRated ★ 4.0
ChinatownRated ★ 4.0
My Dear EnemyRated ★ 3.0
The MistRated ★ 3.0
The Green MileRated ★ 3.0
Die Hard 2Rated ★ 3.0
RatatouilleRated ★ 4.0