Movies
Ratings
469
The Hurt LockerRated ★ 5.0
Rain ManRated ★ 4.5
Annie HallRated ★ 4.5
Kramer vs. KramerRated ★ 4.5
The MatrixRated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 4.5
Stand by MeRated ★ 3.5
I Am a HeroRated ★ 3.0
Final DestinationRated ★ 3.0
PlatoonRated ★ 4.5
1917Rated ★ 4.0
Dances with WolvesRated ★ 5.0
One Flew Over the Cuckoo's NestRated ★ 4.5
Cinema ParadisoRated ★ 4.5
The PianistRated ★ 5.0
ZombielandRated ★ 2.0
The Hateful EightRated ★ 4.0
Out of AfricaRated ★ 3.5
Bad Boys for LifeRated ★ 2.0
The ClosetRated ★ 2.0