Movies
Ratings
71
Between Calmness and PassionRated ★ 4.0
Legend of the Fist: The Return of Chen ZhenRated ★ 4.0
Neon Genesis Evangelion: Death & RebirthRated ★ 4.0
SinisterRated ★ 4.0
Love ActuallyRated ★ 4.0
Iron Man 3Rated ★ 4.0
The RuinsRated ★ 4.0
In DarknessRated ★ 4.0
Captain America: The First AvengerRated ★ 4.0
Star Trek: Into DarknessRated ★ 4.0
ValkyrieRated ★ 4.0
August RushRated ★ 4.0
The MatrixRated ★ 5.0
BlindnessRated ★ 4.0
Edward ScissorhandsRated ★ 3.0
The Princess DiariesRated ★ 3.0- Door to the NightRated ★ 3.0
X-Men: The Last StandRated ★ 4.0
One Fine Spring DayRated ★ 3.0
The A-TeamRated ★ 4.0