Movies
Ratings
649
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.0
Avengers: Age of UltronRated ★ 3.0
Furious 7Rated ★ 3.5
WhiplashRated ★ 4.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.0
Detective K: Secret of the Lost IslandRated ★ 2.5
RockyRated ★ 4.0
2001: A Space OdysseyRated ★ 5.0
InterstellarRated ★ 3.5
Gone GirlRated ★ 4.5
ZodiacRated ★ 4.5
The Girl with the Dragon TattooRated ★ 4.0
The Curious Case of Benjamin ButtonRated ★ 4.0
GrindhouseRated ★ 4.0
Jackie BrownRated ★ 4.0
Death ProofRated ★ 4.0
Reservoir DogsRated ★ 4.5
FollowingRated ★ 4.0
InsomniaRated ★ 3.5
The PrestigeRated ★ 4.0