Movies
Ratings
131
Seven PsychopathsRated ★ 4.0
MemoriaRated ★ 4.0
Lock, Stock and Two Smoking BarrelsRated ★ 5.0
Knives OutRated ★ 4.0
The Truman ShowRated ★ 4.0
A Normal FamilyRated ★ 4.0
Being John MalkovichRated ★ 4.0
IncendiesRated ★ 4.5
TrainspottingRated ★ 4.5
SnatchRated ★ 4.5
GravityRated ★ 4.0
HereditaryRated ★ 4.5
HeatRated ★ 4.5
The Boondock SaintsRated ★ 4.0
SinisterRated ★ 3.0
ThesisRated ★ 3.5
FargoRated ★ 3.5
Funny GamesRated ★ 4.0
The BanquetRated ★ 3.5
You Were Never Really HereRated ★ 3.0