Movies
Ratings
385
Josee, the Tiger and the FishRated ★ 4.0- Ghost TrainRated ★ 1.0
The Kirishima ThingRated ★ 3.5
BreathlessRated ★ 4.0
The Green KnightRated ★ 3.5
The House of UsRated ★ 4.0
One Million Yen GirlRated ★ 3.5
The Godfather: Part IIRated ★ 3.5
The GodfatherRated ★ 4.0- LESSONRated ★ 3.0
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the WardrobeRated ★ 3.5
The Chronicles of Narnia: Prince CaspianRated ★ 3.5
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn TreaderRated ★ 3.5
The Nut JobRated ★ 3.5
Schindler's ListRated ★ 4.0
TitanicRated ★ 3.5
Billy ElliotRated ★ 3.5
12 Angry MenRated ★ 4.5- KimchiRated ★ 3.5
- PainterRated ★ 2.0