Series
Ratings
160- 세계테마기행 - 겨울왕국을 가다! 노르웨이Rated ★ 4.5
- 세계테마기행 - 동과 서의 경계, 우크라이나Rated ★ 4.5
- 한국기행 - 가을 밥도둑을 잡아라Rated ★ 4.0
- 세계견문록 아틀라스 - 아시아 맛기행Rated ★ 4.5
- 세계견문록 아틀라스 - 지중해 맛기행Rated ★ 4.0
Cherry Magic! Thirty Years of Virginity Can Make You a Wizard?!Rated ★ 5.0
Tokyo Tarareba GirlsRated ★ 0.5
Madame Antoine: The Love TherapistRated ★ 1.0
Beating AgainRated ★ 3.0
My Hero AcademiaRated ★ 4.0
We Married as a Job!Rated ★ 4.5
Orange Is the New BlackRated ★ 4.0
Sleepeeer Hit!Rated ★ 2.0
Sense8Rated ★ 4.5
Lee San, Wind in the PalaceRated ★ 3.5
GoblinRated ★ 3.0
Life Is BeautifulRated ★ 4.5- 원피스 13기 : 임펠다운Rated ★ 4.0
- 원피스 12기 : 샤본디제도, 여인섬Rated ★ 4.0
- 원피스 11기 : 스릴러바크Rated ★ 4.0