Movies
Ratings
750
Kamikaze GirlsRated ★ 3.5
Percy Jackson: Sea of MonstersRated ★ 3.0
TranscendenceRated ★ 3.0
The Emperor's New GrooveRated ★ 3.5
The Mortal Instruments: City of BonesRated ★ 2.0
Hansel & GretelRated ★ 2.5
Jane EyreRated ★ 2.5
Total RecallRated ★ 3.0
Battle: Los AngelesRated ★ 3.0
Evan AlmightyRated ★ 3.0
My Wife Is a GangsterRated ★ 2.5
Pacific RimRated ★ 3.0
The ConjuringRated ★ 3.5
Corpse BrideRated ★ 3.5
Cloud AtlasRated ★ 3.5
Captain America: The First AvengerRated ★ 3.0
Monsters, Inc.Rated ★ 3.5
X-Men Origins: WolverineRated ★ 3.0
An EducationRated ★ 4.0
12 Years a SlaveRated ★ 3.5