Movies
Ratings
350
Northern Limit LineRated ★ 4.0
The Imitation GameRated ★ 4.0
Han Gong-juRated ★ 4.0
P.S. I Love YouRated ★ 4.0
The Phantom of the Opera at the Royal Albert HallRated ★ 3.5
The MissionRated ★ 4.5
Once Upon a Time in ChinaRated ★ 4.0
Infernal Affairs IIIRated ★ 4.0
A MillionRated ★ 3.0
In the Mood for LoveRated ★ 4.5
When Harry Met Sally...Rated ★ 3.0
Kick the MoonRated ★ 4.0
Patch AdamsRated ★ 4.5
My Love, Don't Cross That RiverRated ★ 4.5
Bicycle ThievesRated ★ 4.0
A Long VisitRated ★ 3.5
The Theory of EverythingRated ★ 3.5
A Walk to RememberRated ★ 3.5
The President who Plays the PianoRated ★ 3.0
HappinessRated ★ 3.0