Movies
Ratings
52
Bagdad CafeRated ★ 4.5
The HandmaidenRated ★ 4.5
The Hot ChickRated ★ 4.0
The Passion of the ChristRated ★ 5.0
Moulin Rouge!Rated ★ 4.0
5 Centimeters Per SecondRated ★ 4.0
HerRated ★ 3.5
Stuart LittleRated ★ 4.0
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 4.0
Finding Mr. DestinyRated ★ 2.5
SpellboundRated ★ 3.5
Forever the MomentRated ★ 4.5
A MuseRated ★ 3.5
Confession of MurderRated ★ 3.5
BlindRated ★ 3.0
King and the ClownRated ★ 4.0
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black PearlRated ★ 5.0
The IntouchablesRated ★ 3.5
Dead Poets SocietyRated ★ 4.0
FrozenRated ★ 2.5