Movies
Ratings
39
TitanicRated ★ 5.0
About TimeRated ★ 5.0
Late BlossomRated ★ 3.5
Architecture 101Rated ★ 3.0
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 5.0
Nodame Cantabile: The Movie IRated ★ 5.0
Silver Linings PlaybookRated ★ 2.0
MementoRated ★ 5.0
The PianistRated ★ 5.0
The AvengersRated ★ 1.0
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
The Blind SideRated ★ 5.0
The ServantRated ★ 5.0
PietaRated ★ 1.0
Way Back HomeRated ★ 2.0
New WorldRated ★ 5.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
Love & Other DrugsRated ★ 5.0
MarathonRated ★ 3.0