Movies
Ratings
16
The RoadRated ★ 3.5
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 5.0
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 5.0
The Yellow SeaRated ★ 5.0
PrometheusRated ★ 5.0
Rise of the Planet of the ApesRated ★ 5.0
Cast AwayRated ★ 5.0
AvatarRated ★ 5.0
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 5.0
Edward ScissorhandsRated ★ 5.0
FriendRated ★ 5.0
WALL-ERated ★ 5.0
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 5.0
The Dark Knight RisesRated ★ 5.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
Princess MononokeRated ★ 5.0