Movies
Ratings
235
Star TrekRated ★ 3.5
GattacaRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 4.0
The AvengersRated ★ 3.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 3.5
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.5
The Wolf of Wall StreetRated ★ 3.0
Julie & JuliaRated ★ 3.5
ChefRated ★ 4.5
Guardians of the GalaxyRated ★ 4.5
The Hobbit: The Battle of the Five ArmiesRated ★ 4.5
Exodus: Gods and KingsRated ★ 2.0
The WhistleblowerRated ★ 4.0
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1Rated ★ 4.0
InterstellarRated ★ 3.5
OblivionRated ★ 3.0
PoongsanRated ★ 3.5
Christmas in AugustRated ★ 4.0
MacheteRated ★ 4.0
Slow VideoRated ★ 4.0