Movies
Ratings
40
FrankRated ★ 2.5
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 4.0
BlindnessRated ★ 3.0
Along with the Gods: The Two WorldsRated ★ 3.5
The Little PrinceRated ★ 4.0
WALL-ERated ★ 4.0
Begin AgainRated ★ 4.0
5 Centimeters Per SecondRated ★ 2.5
The Hitchhiker's Guide to the GalaxyRated ★ 2.5
Slumdog MillionaireRated ★ 2.5
Attila MarcelRated ★ 3.0
Monsters UniversityRated ★ 3.5
JumanjiRated ★ 3.0
If OnlyRated ★ 4.5
Be With YouRated ★ 3.5
A Man Called OveRated ★ 4.5
Hector and the Search for HappinessRated ★ 3.5
GattacaRated ★ 3.5
The Thirteenth FloorRated ★ 5.0
FlubberRated ★ 3.0