Movies
Ratings
211
Pearl HarborRated ★ 5.0
The Dark KnightRated ★ 5.0
Bridget Jones: The Edge of ReasonRated ★ 4.5
WhiplashRated ★ 4.0
Grave of the FirefliesRated ★ 3.5
Josee, the Tiger and the FishRated ★ 4.5
Van HelsingRated ★ 3.5
Toy StoryRated ★ 5.0
Law Abiding CitizenRated ★ 4.5
NightcrawlerRated ★ 4.0
Vanilla SkyRated ★ 4.5
Primal FearRated ★ 4.5
Art Museum by the ZooRated ★ 5.0
ContactRated ★ 4.0
The Italian JobRated ★ 3.0
Tazza: The High RollersRated ★ 5.0
HeatRated ★ 4.5
The Bourne IdentityRated ★ 5.0
Ocean's ElevenRated ★ 4.0
RatatouilleRated ★ 5.0