Movies
Ratings
774
ConclaveRated ★ 3.5
The Room Next DoorRated ★ 3.5
Love in the Big CityRated ★ 4.0
QueerRated ★ 3.5
Thelma & LouiseRated ★ 4.0
KPop Demon HuntersRated ★ 2.5
AnimaRated ★ 3.5
One Week FriendsRated ★ 2.5
HappyendRated ★ 5.0
As I Was Moving Ahead Occasionally I Saw Brief Glimpses of BeautyRated ★ 5.0
A Tale of SpringtimeRated ★ 4.0
A Summer's TaleRated ★ 4.0
Battleship PotemkinRated ★ 4.0- LiminalityRated ★ 4.5
 
Melting Fire IcemanRated ★ 5.0
MirrorRated ★ 4.5
One DayRated ★ 2.5
All the Beauty and the BloodshedRated ★ 4.0
Love, RosieRated ★ 2.5
The SubstanceRated ★ 4.0