Movies
Ratings
25
The Princess DiariesRated ★ 4.5
FrozenRated ★ 3.0
Tidal WaveRated ★ 4.0
The AttorneyRated ★ 4.5
The Blind SideRated ★ 4.0
TitanicRated ★ 5.0
Howl's Moving CastleRated ★ 5.0
InceptionRated ★ 5.0
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 4.0
The Dark Knight RisesRated ★ 5.0
My Neighbor TotoroRated ★ 4.0
Spirited AwayRated ★ 4.0
MasqueradeRated ★ 4.0
Princess MononokeRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 4.5
The Dark KnightRated ★ 3.5
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 4.0
The Sound of MusicRated ★ 4.0
Dancing QueenRated ★ 3.5
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 4.5