Movies
Ratings
31
Iron Man 3Rated ★ 4.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.0
InterstellarRated ★ 4.0
The AvengersRated ★ 3.5
Now You See MeRated ★ 3.5
Red CliffRated ★ 3.0
The A-TeamRated ★ 4.0
August RushRated ★ 4.0
Sherlock Holmes: A Game of ShadowsRated ★ 3.0
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 3.5
Life of PiRated ★ 3.5
Star Trek: Into DarknessRated ★ 3.5
3 IdiotsRated ★ 3.5
MementoRated ★ 3.0
Tazza: The Hidden CardRated ★ 3.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.0
Captain America: The Winter SoldierRated ★ 3.5
AvatarRated ★ 3.5
Sherlock HolmesRated ★ 3.5
Mission: Impossible - Ghost ProtocolRated ★ 4.0