Movies
Ratings
328
Being John MalkovichRated ★ 2.0
Quantum of SolaceRated ★ 3.5
Voice of a MurdererRated ★ 3.5
Blue Is The Warmest ColorRated ★ 4.5
PsychoRated ★ 4.5
Running on EmptyRated ★ 4.5
The Great DictatorRated ★ 5.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.5
BURN·ERated ★ 4.0
Billy ElliotRated ★ 4.5
Toy StoryRated ★ 4.0
Day & NightRated ★ 4.0
The SnowmanRated ★ 4.5
WhiplashRated ★ 5.0
PapermanRated ★ 4.0
X2: X-Men UnitedRated ★ 3.5
The WolverineRated ★ 1.5
Star Wars: Episode VI - Return of the JediRated ★ 5.0
ShrekRated ★ 4.5
Home AloneRated ★ 4.0