Movies
Ratings
595
Curse of the Golden FlowerRated ★ 2.0
Being John MalkovichRated ★ 3.0
School of RockRated ★ 3.0
E.T. the Extra-TerrestrialRated ★ 3.0
Tokyo SonataRated ★ 4.0
Vive L'AmourRated ★ 3.0
RosettaRated ★ 5.0
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the BombRated ★ 4.0
Detective Conan: The Raven ChaserRated ★ 4.0
A Chinese Ghost Story: The Tsui Hark AnimationRated ★ 3.0
Hi! Dharma!Rated ★ 2.0
The Phantom of the Opera at the Royal Albert HallRated ★ 4.0
The TuxedoRated ★ 2.0- She s On DutyRated ★ 2.0
Cars 2Rated ★ 3.0
One Piece Film: Strong WorldRated ★ 4.0
PocahontasRated ★ 3.0
Step Up 3DRated ★ 2.0
ColombianaRated ★ 2.0
The Spiderwick ChroniclesRated ★ 2.0