Movies
Ratings
195
WhiplashRated ★ 3.5
Begin AgainRated ★ 4.5
Guardians of the GalaxyRated ★ 3.5
InterstellarRated ★ 4.5
The MartianRated ★ 4.5
The Imitation GameRated ★ 4.0
Tinker Tailor Soldier SpyRated ★ 4.0
Gone GirlRated ★ 4.0
HolidayRated ★ 4.5
LooperRated ★ 3.5
Lifting King KongRated ★ 3.0
Crouching Tiger, Hidden DragonRated ★ 3.0
The Hunger Games: Catching FireRated ★ 3.5
The BodyguardRated ★ 4.5
Mr. SocratesRated ★ 3.5
The Wolf of Wall StreetRated ★ 3.5
The Scent of LoveRated ★ 3.0
National TreasureRated ★ 2.5
Memories of MatsukoRated ★ 3.0
Ip ManRated ★ 4.0