Movies
Ratings
51
The Lion KingRated ★ 5.0
Chungking ExpressRated ★ 4.0
Midnight in ParisRated ★ 4.0
Billy ElliotRated ★ 5.0
Secret SunshineRated ★ 4.0
ManhattanRated ★ 5.0
Some Like It HotRated ★ 5.0
Annie HallRated ★ 4.0
VertigoRated ★ 5.0
RashomonRated ★ 1.5
The GraduateRated ★ 5.0
PsychoRated ★ 3.0
Singin' in the RainRated ★ 5.0
Breakfast at Tiffany'sRated ★ 5.0
The ShiningRated ★ 5.0
A Clockwork OrangeRated ★ 5.0
Modern TimesRated ★ 5.0
Gone with the WindRated ★ 5.0
Curse of the Golden FlowerRated ★ 2.0
Toy StoryRated ★ 5.0