Movies
Ratings
163
The SubstanceRated ★ 5.0
Gurren Lagann the Movie: The Lights in the Sky Are StarsRated ★ 4.5
Mobile Suit Gundam 00: A Wakening of the TrailblazerRated ★ 4.0
TekkonkinkreetRated ★ 3.5
The Place Promised in Our Early DaysRated ★ 4.5
Fullmetal Alchemist the Movie: Conqueror of ShamballaRated ★ 4.0
Final Fantasy VII: Advent ChildrenRated ★ 4.5
Neon Genesis Evangelion: Death & RebirthRated ★ 4.0
Legend of the Guardians: The Owls of Ga'HooleRated ★ 3.5
RangoRated ★ 4.0
Evangelion: 3.0 You Can (Not) RedoRated ★ 4.0
9Rated ★ 3.5
How to Train Your Dragon 2Rated ★ 4.0
Samurai X: Trust & Betrayal (Rurouni Kenshin)Rated ★ 4.5
Neon Genesis Evangelion: The End of EvangelionRated ★ 4.5
PapermanRated ★ 4.5
Rise of the GuardiansRated ★ 4.0
Wreck-It RalphRated ★ 4.5
The Nightmare Before ChristmasRated ★ 4.5
Puss in BootsRated ★ 4.0