Movies
Ratings
510
Ex MachinaRated ★ 2.0
Exodus: Gods and KingsRated ★ 4.0
Big Hero 6Rated ★ 5.0
The Social NetworkRated ★ 4.5
TranscendenceRated ★ 4.0
InterstellarRated ★ 5.0
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1Rated ★ 4.0
The PiratesRated ★ 4.0
The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 5.0
Sherlock HolmesRated ★ 3.5
Miss GrannyRated ★ 4.0
Very Ordinary CoupleRated ★ 3.0
Breakfast at Tiffany'sRated ★ 5.0
Rain ManRated ★ 5.0
Comrades: Almost a Love StoryRated ★ 5.0
Zeitgeist: AddendumRated ★ 4.5
Love AffairRated ★ 4.5
PapermanRated ★ 5.0
The 100 Year-Old Man Who Climbed Out the Window and DisappearedRated ★ 4.0
Captain America: The Winter SoldierRated ★ 4.0