Movies
Ratings
34- WishRated ★ 4.0
Taking ChanceRated ★ 4.0
The Cat ReturnsRated ★ 4.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
Love LetterRated ★ 4.0
American GangsterRated ★ 3.0
Howl's Moving CastleRated ★ 4.0
Kick-AssRated ★ 3.0
Shutter IslandRated ★ 3.0
WatchmenRated ★ 4.0
Beastie BoysRated ★ 3.0
Grave of the FirefliesRated ★ 5.0
Crush and BlushRated ★ 4.0
Late AutumnRated ★ 4.0
Sympathy for Lady VengeanceRated ★ 4.0
I Saw the DevilRated ★ 4.0
The President's Last BangRated ★ 4.0
A Bloody AriaRated ★ 3.0
Quantum of SolaceRated ★ 5.0
FriendRated ★ 5.0