Movies
Ratings
125 The KingdomRated ★ 4.5 The KingdomRated ★ 4.5
 The Imitation GameRated ★ 4.0 The Imitation GameRated ★ 4.0
 Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.0 Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.0
 The Show Must Go OnRated ★ 4.0 The Show Must Go OnRated ★ 4.0
 8 MileRated ★ 4.0 8 MileRated ★ 4.0
 As Good As It GetsRated ★ 4.5 As Good As It GetsRated ★ 4.5
 The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 3.5 The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 3.5
 Area 88Rated ★ 5.0 Area 88Rated ★ 5.0
 The Place Beyond the PinesRated ★ 4.0 The Place Beyond the PinesRated ★ 4.0
 The Blind SideRated ★ 5.0 The Blind SideRated ★ 5.0
 A Barefoot DreamRated ★ 5.0 A Barefoot DreamRated ★ 5.0
 Eternal EmpireRated ★ 4.0 Eternal EmpireRated ★ 4.0
 American PsychoRated ★ 4.0 American PsychoRated ★ 4.0
 CliffhangerRated ★ 3.0 CliffhangerRated ★ 3.0
 The PrestigeRated ★ 4.0 The PrestigeRated ★ 4.0
 Late BlossomRated ★ 4.0 Late BlossomRated ★ 4.0
 Lust, CautionRated ★ 5.0 Lust, CautionRated ★ 5.0
 SunnyRated ★ 4.0 SunnyRated ★ 4.0
 Memphis BelleRated ★ 5.0 Memphis BelleRated ★ 5.0
 Joint Security AreaRated ★ 4.0 Joint Security AreaRated ★ 4.0