Movies
Ratings
226
The Sixth SenseRated ★ 5.0
A Moment to RememberRated ★ 3.0
SkyfallRated ★ 5.0
Closed NoteRated ★ 3.0
This Means WarRated ★ 5.0
Thor: The Dark WorldRated ★ 4.0
Love ActuallyRated ★ 3.0
FrozenRated ★ 5.0
Time Traveller: The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 3.0
300: Rise of an EmpireRated ★ 5.0
Nodame Cantabile: The Movie IIRated ★ 3.0
Cinderella ManRated ★ 4.0
Cold EyesRated ★ 4.0
OnceRated ★ 4.0
Berserk: The Golden Age Arc 1 - The Egg of the KingRated ★ 5.0
Nodame Cantabile: The Movie IRated ★ 3.0
Samurai X: Trust & Betrayal (Rurouni Kenshin)Rated ★ 3.0
Resident Evil: DamnationRated ★ 2.0
The Hunger Games: Catching FireRated ★ 2.0
Very Ordinary CoupleRated ★ 2.0