Movies
Ratings
741
Shutter IslandRated ★ 5.0
A Violent ProsecutorRated ★ 4.5
The Berlin FileRated ★ 5.0
Marriage BlueRated ★ 4.0
The Divine MoveRated ★ 4.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.5
The Beauty InsideRated ★ 5.0
Maze Runner: The Scorch TrialsRated ★ 4.5
Inside MenRated ★ 5.0
Time RenegadesRated ★ 4.5
Captain America: Civil WarRated ★ 5.0
X-Men: ApocalypseRated ★ 5.0
Jason BourneRated ★ 4.5
Silver Linings PlaybookRated ★ 5.0
GamerRated ★ 3.5
Brick MansionsRated ★ 3.0
Captain PhillipsRated ★ 5.0
MementoRated ★ 5.0
The WhistleblowerRated ★ 5.0
The UnjustRated ★ 5.0