Movies
Ratings
62
The Truman ShowRated ★ 4.0
Billy ElliotRated ★ 5.0
Dead Poets SocietyRated ★ 4.5
How to Steal a DogRated ★ 5.0
E.T. the Extra-TerrestrialRated ★ 5.0
The Accidental DetectiveRated ★ 4.5
Death NoteRated ★ 3.0
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 5.0
Miracle in Cell No. 7Rated ★ 5.0
OblivionRated ★ 4.5
HarmonyRated ★ 4.5
Let Me Eat Your PancreasRated ★ 4.5
The Simpsons MovieRated ★ 5.0
Wolf ChildrenRated ★ 4.0
Prince of Persia: The Sands of TimeRated ★ 4.5
Castaway on the MoonRated ★ 5.0
Meet the In-LawsRated ★ 5.0
Phantom DetectiveRated ★ 4.0
The Cat ReturnsRated ★ 5.0
The AvengersRated ★ 3.5