Movies
Ratings
218
AmélieRated ★ 5.0
Pulp FictionRated ★ 4.5
It's a Wonderful LifeRated ★ 5.0
Love ActuallyRated ★ 5.0
The Da Vinci CodeRated ★ 3.5
If OnlyRated ★ 4.0
Between Calmness and PassionRated ★ 5.0
Sing 2Rated ★ 4.0
SingRated ★ 3.0- Why We Fight: Prelude to WarRated ★ 4.0
Triumph of the WillRated ★ 4.0
Sanggye-Dong OlympicRated ★ 3.5
Pierrot le FouRated ★ 5.0
Chronicle of a SummerRated ★ 3.0
No Country for Old MenRated ★ 3.5
Bicycle ThievesRated ★ 4.5
The Boy and the HeronRated ★ 3.0
The Cabinet of Dr. CaligariRated ★ 4.0
Nanook of the NorthRated ★ 4.0
Extreme JobRated ★ 3.5