Movies
Ratings
405
RockyRated ★ 4.0
The Hobbit: An Unexpected JourneyRated ★ 5.0
Infernal AffairsRated ★ 4.0
The TerminatorRated ★ 4.0
The AvengersRated ★ 5.0
Monsters, Inc.Rated ★ 5.0
V for VendettaRated ★ 4.0
The GraduateRated ★ 3.0
Citizen KaneRated ★ 4.0
The Wizard of OzRated ★ 4.0
MetropolisRated ★ 2.0
Star Wars: Episode IV - A New HopeRated ★ 4.0
VertigoRated ★ 4.0
The Wolf of Wall StreetRated ★ 5.0
WaterboysRated ★ 4.0
Liar Game: The Final StageRated ★ 4.0
A Boy's SisterRated ★ 4.0
TwilightRated ★ 4.0
Die Another DayRated ★ 4.0
Pearl HarborRated ★ 5.0