Movies
Ratings
243
The KingRated ★ 4.0
Guardians of the GalaxyRated ★ 4.0
Confession of MurderRated ★ 2.5- WishRated ★ 3.0
Roman HolidayRated ★ 4.0
Minority ReportRated ★ 3.0
Doctor StrangeRated ★ 4.0
The Truman ShowRated ★ 4.5
The WailingRated ★ 4.5
Attila MarcelRated ★ 4.0
Lazy hitchhikers' tour de europeRated ★ 4.0
Blue Is The Warmest ColorRated ★ 4.0
Memories of MurderRated ★ 4.0
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1Rated ★ 3.5
FuryRated ★ 3.0
The HandmaidenRated ★ 3.5
Love, LiesRated ★ 2.5
The Amazing Spider-ManRated ★ 3.5
MaleficentRated ★ 3.5
Billy ElliotRated ★ 5.0