Movies
Ratings
21
WhiplashRated ★ 5.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.5
The Act of KillingRated ★ 4.0
Cloud AtlasRated ★ 4.0
About TimeRated ★ 5.0
Avengers: Age of UltronRated ★ 4.5
Love, RosieRated ★ 4.5
Howl's Moving CastleRated ★ 5.0
Belle & SebastianRated ★ 5.0
BoyhoodRated ★ 5.0
True LiesRated ★ 3.0
Begin AgainRated ★ 4.5
FluRated ★ 2.0
28 Days LaterRated ★ 2.0
Boys of TomorrowRated ★ 3.0
The Last CircusRated ★ 3.0
Tenacious D in The Pick of DestinyRated ★ 3.0
SilencedRated ★ 3.0
Be with MeRated ★ 3.0
1789 : Les Amants de la BastilleRated ★ 2.5