Movies
Ratings
100
ArmageddonRated ★ 4.0
The InternRated ★ 3.5
Eight BelowRated ★ 3.5
Cinema ParadisoRated ★ 4.0
The GuardianRated ★ 3.5
Enemy at the GatesRated ★ 4.0
Schindler's ListRated ★ 4.0
Miss GrannyRated ★ 3.5
A Moment to RememberRated ★ 3.5
The Sixth SenseRated ★ 4.0
Be With YouRated ★ 3.5
The ChaserRated ★ 4.0
IdentityRated ★ 4.0
InceptionRated ★ 3.5
Good Will HuntingRated ★ 4.0
300Rated ★ 4.0
The Butterfly EffectRated ★ 3.5
GladiatorRated ★ 3.5
FlippedRated ★ 4.0
The TerminalRated ★ 3.0