Movies
Ratings
22
American BeautyRated ★ 5.0
Comrades: Almost a Love StoryRated ★ 5.0
MotherRated ★ 5.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 5.0
Tazza: The High RollersRated ★ 5.0
Memories of MatsukoRated ★ 5.0
Forrest GumpRated ★ 5.0
The City of ViolenceRated ★ 5.0
Back to the Future Part IIRated ★ 5.0
TitanicRated ★ 5.0
The Eighth DayRated ★ 5.0
Thelma & LouiseRated ★ 5.0
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
The Bourne IdentityRated ★ 5.0
200 Pounds BeautyRated ★ 5.0
Phone BoothRated ★ 5.0
Life Is BeautifulRated ★ 5.0
My Little BrideRated ★ 1.0
The IncrediblesRated ★ 5.0