Movies
Ratings
325
SoulRated ★ 5.0
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 3.5
Up in the AirRated ★ 4.5
The HoursRated ★ 4.5
The Matrix ReloadedRated ★ 3.5
The MatrixRated ★ 5.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.0
Intimate StrangersRated ★ 4.0
Crush and BlushRated ★ 3.5
PeninsulaRated ★ 2.5
Cinema ParadisoRated ★ 5.0
The Professor and His Beloved EquationRated ★ 3.5
Little WomenRated ★ 4.0
The ShiningRated ★ 4.0
The HousemaidRated ★ 4.0
VertigoRated ★ 5.0
PsychoRated ★ 4.5
Bohemian RhapsodyRated ★ 4.0
AladdinRated ★ 3.5
Toy Story 4Rated ★ 4.0