Movies
Ratings
216
Blade RunnerRated ★ 5.0
David Bowie: The Last Five YearsRated ★ 4.0
PadakRated ★ 4.0
Tucker and Dale vs EvilRated ★ 4.0
Inside OutRated ★ 4.5
PaprikaRated ★ 4.5- A Courtesan with Flowered SkinRated ★ 2.5
A Frozen FlowerRated ★ 3.5
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black PearlRated ★ 4.5
R-PointRated ★ 3.5
The ChaserRated ★ 4.0
The UnjustRated ★ 4.0
The HandmaidenRated ★ 4.0
MossRated ★ 3.0
The Sixth SenseRated ★ 4.5
MementoRated ★ 4.0
First KnightRated ★ 3.0
Night of the Living DeadRated ★ 2.0
Stand Up GuysRated ★ 3.0- 2 DoorsRated ★ 4.0