Movies
Ratings
225
The HandmaidenRated ★ 4.0
The Hurt LockerRated ★ 4.5
City of GodRated ★ 5.0
ParasiteRated ★ 5.0
Midnight RunnersRated ★ 5.0
The Man from NowhereRated ★ 4.0
World War ZRated ★ 4.0
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 3.0
SnowpiercerRated ★ 3.5
District 9Rated ★ 5.0
The Lives of OthersRated ★ 5.0
There Will Be BloodRated ★ 3.0
MotherRated ★ 5.0
L.A. ConfidentialRated ★ 5.0
Zero Dark ThirtyRated ★ 5.0
American History XRated ★ 3.5
Primal FearRated ★ 4.0
ZodiacRated ★ 4.0
Gone GirlRated ★ 4.0
Kill Bill: Vol. 1Rated ★ 2.5