Movies
Ratings
50
Chungking ExpressRated ★ 5.0
American BeautyRated ★ 4.0
The ReaderRated ★ 4.0
OnceRated ★ 5.0
Josee, the Tiger and the FishRated ★ 5.0
Ben-HurRated ★ 3.0
Jerry MaguireRated ★ 5.0
Gone with the WindRated ★ 5.0
The Lives of OthersRated ★ 5.0
Schindler's ListRated ★ 4.0
The PianistRated ★ 5.0
ContactRated ★ 5.0
AmadeusRated ★ 5.0
Cast AwayRated ★ 4.0
Scent of a WomanRated ★ 4.0
Dead Poets SocietyRated ★ 4.0
Life Is BeautifulRated ★ 3.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 3.0
Forrest GumpRated ★ 5.0
Notting HillRated ★ 5.0