Movies
Ratings
211
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 4.0
World War ZRated ★ 2.5
The Dark KnightRated ★ 4.5
Pacific RimRated ★ 2.5
The Hunger Games: Catching FireRated ★ 5.0
Monsters UniversityRated ★ 4.5
Hwayi: A Monster BoyRated ★ 3.0
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 3.5
FrozenRated ★ 3.5
Wreck-It RalphRated ★ 3.5
Lilo & Stitch 2: Stitch has a GlitchRated ★ 4.0
Lilo & StitchRated ★ 4.0
The Emperor's New GrooveRated ★ 4.0
Life of PiRated ★ 5.0
The MartianRated ★ 5.0
PrisonersRated ★ 4.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 3.5
EarthRated ★ 5.0
You Are My SunshineRated ★ 4.0
The Blind SideRated ★ 5.0